У Краматорську презентували мобільний додаток для екологічного моніторингу водойм

UA: Cуспільне мовлення

У Краматорську презентували мобільний додаток для моніторингу водойм Донеччини. Застосунок "EcoWater" розробили за підтримки програми розвитку ООН. Про це Суспільному повідомив керівник проєкту "EcoWater" Ігор Дзержинський.

Мобільний додаток розробили протягом трьох місяців. Наразі у застосунку є інформація про понад 230 озер та ставків.

"Ми бачимо його фотографію (ставка — ред.), можемо запропонувати нове фото, хто його орендар, яке цільове використання об’єкта, також можемо залишити коментар", — розповів Ігор Дзержинський.

За словами розробника, в додаток "EcoWater" користувачі зможуть надсилати фото та інформацію про засмічення води та берегів, миття машин біля водойм, випас худоби, пожежі та інші порушення.

"Ми створили цей додаток, аби стати мостиком, щоб люди доносили цю інформацію до органів влади. І по-перше, наша функція — це показати, взагалі, зареєструвати ці правопорушення", — пояснив Ігор Дзержинський.

Гроші на розробку застосунку, говорить Ігор, виграли у національному конкурсі ІТ-рішень для громад східної України. На проєкт було витрачено 10 тисяч доларів.

Наразі мобільний додаток "EcoWater" працює у тестовому режимі. Повну версію, каже, Ігор, качати на мобільні телефони можна буде незабаром.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber