Можлива розтрата бюджету: в Покровську розслідують встановлення майданчиків у парку «Ювілейний»

Вчасно

Кримінальне провадження щодо можливої розтрати бюджетних коштів хотіли закрити, але розслідування було поновлено.

У 2020 році було відкрите кримінальне провадження щодо можливої розтрати бюджетник коштів у Покровську.

Як йшлося у матеріалах провадження, імовірно, що посадова особа житлово-комунального відділу (ЖКВ) Покровської міської ради, діючи в інтересах та за попередньою змовою з посадовими особами приватної структури, зловживаючи своїм службовим становищем, підписала фіктивні акти виконаних робіт, внаслідок чого на користь підрядника було безпідставно перераховано бюджетні кошти за виконання робіт з будівництва, яке не було розпочато. Про це свідчить одна з ухвал суду, повідомляє «Вчасно».

Хронологія розслідування

Джерелом інформації по справі стала Служба безпеки України, яка під час моніторингу державних закупівель встановила, що ЖКВ Покровської міськради в грудні 2019 року було укладено два договори з ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики», що стосувалися робіт з реконструкції мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту у парку «Ювілейний». Загальна сума робіт по двох майданчиках — понад 4 мільйони гривень.

ЧИТАЙТЕ: На Донеччині комунальники закупили дитячі майданчики за найвищими цінами

При цьому станом на 27 грудня 2019 року, за інформацією СБУ, роботи з будівництва спортивного майданчика не розпочиналися.

Згідно з документами, терміни виконання робіт — з 11 грудня 2019 по 31 грудня 2020. Тому у результаті слідство дійшло висновку, що повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення завчасне та передчасне. Мовляв, роботи ж мають виконати до кінця 2020 року. А наразі реконструкція майданчика у парку «Ювілейний» виконана в повному обсязі. Тому у січні 2021 року слідчий виніс постанову про закриття кримінального провадження.

При цьому в судових документах не вказується, про який із двох майданчиків йде мова.

У квітні 2021 керівником Покровської окружної прокуратури кримінальне провадження було відновлене та направлене до Покровського відділу поліції для подальшого розслідування. І цього місяця суд ухвалив рішення про продовження строків досудового розслідування на пів року.

Що відомо про підрядника

Київське ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики» входить до концерну «Інтер Атлетика», який веде свій бізнес в Україні та РФ.

Свою першу фірму «VSport International» засновники концерну відкрили саме в Москві на початку 90-х. Трохи згодом зареєстрували підприємства й в Україні. А в 2008-му колишній президент «Інтер Атлетика», офіцер запасу ОСНАЗу ГРУ, Олег Руденко в інтерв’ю зізнався, що постійними замовниками їхньої продукції є Міноборони, МВС, ФСБ, МНС і прикордонні війська Росії. Чи й досі концерн постачає тренажери силовим структурам ворогу — невідомо.

ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики» фігурує в численних кримінальних провадженнях. Фірму підозрюють у розтраті та привласненні майна, підробці документів, зловживанні службовим становищем та фіктивному підприємництві в багатьох областях України.

Наприклад, спортмайданчик київської школи, який встановлювала ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики» за 700 тисяч гривень, за оцінкою спеціалістів визнали травмонебезпечним і заборонили використовувати. При цьому слідчі стверджують, що бюджет зазнав збитків на 157 тисяч гривень.

В Черкаській області слідство встановлювала причини травмування дитини внаслідок того, що торік на неї впав баскетбольний щит від фірми «Дитячі та спортивні майданчики». Це трапилось на спортмайданчику, який за кілька років перед тим реконструювала фірма. Дитина отримала перелом хребта.

Привертають увагу кримінальні провадження, відповідно до яких фірмі вже платили за дитячі майданчики, які були встановлені раніше. Один з таких випадків стався в Обухівському районі на Київщині. Активісти зняли на відео новенький майданчик, який міські чиновники зібрались ремонтувати. На відео також видно, що ігрові конструкції — виробництва «Інтер Атлетика».

Станом на 2021 рік жодне з кримінальних проваджень не було доведено до кінця. Докладніше про «Дитячі та спортивні майданчики» читайте у нашому матеріалі «Зв'язки з ФСБ та небезпечне обладнання: на Донеччині спортмайданчики встановить одіозна фірма».

Журналісти «Вчасно» продовжать слідкувати за розслідуванням справи щодо майданчиків у парку «Ювілейний».