"Про це не треба мовчати": у Сєвєродонецьку та Маріуполі провели акції проти домашнього насильства

UA: Cуспільне мовлення

У Маріуполі та Сєвєродонецьку провели акції проти домашнього насильства. Зокрема, містян просили висловити своє ставлення до такого явища та написати свої думки на спеціальних банерах, повідомляють кореспондентки Суспільного.

У Сєвєродонецьку акцію проти насильства провели на площі Миру. На банері охочі писали свої думки та побажання. Збиратимуть вислови 16 днів.

За словами мобілізаторки груп самодопомоги Сєвєродонецької ОТГ Олени Небеської, цей захід допоможе містянам більше дізнатись, як протидіяти домашньому насильству.

"Ми хочемо, щоб про це почули жінки, які потерпають від насильства, і вони зрозуміли, що про це не треба мовчати. З цими питаннями треба йти й просити допомогу", — наголосила Олена Небеська.

У Сєвєродонецьку жінки здебільшого скаржаться на психологічне насильство — образи та приниження, каже начальниця сектору протидії домашньому насильству Сєвєродонецького райуправління поліції Наталя Калюжна.

"До Сєвєродонецького районного управління надійшло 1200 повідомлень про вчинення домашнього насильства. З них знайшли своє підтвердження майже половина — 461 випадок", — говорить Наталя Калюжна.

Долучилися до акції проти насильства і маріупольці. На Театральній площі зібралися місцеві та студенти вишів.

"Зібралися, щоб привернути увагу суспільства до подолання проблем саме насильства в сім'ї", — розповів Суспільному курсант Донецького державного університету внутрішніх справ Рауф Гараєв.

Близько сорока курсантів пройшлися маршем навколо Драмтеатру, тримаючи у руках кульки та парасольки помаранчевого кольору.

За словами радниці з гендерних питань Донецького державного університету внутрішніх справ Ольги Светлічної, помаранчевий колір традиційно використовується як колір, який символізує протидію домашньому насильству.

По завершенню акції, на спеціальному банері, учасники могли залишити слова підтримки тим, хто зазнав насильства вдома.

Що відомо В Україні щорічно, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводять акцію "16 днів проти насильства"