У 2022 році у Маріуполі відремонтують більше 100 багатоповерхівок, - ФОТО

0629.com.ua

Три сотні будинків в Маріуполі відремонтують завдяки конкурсу міні-проєктів, який реалізує міська влада. Більше ста з них - це багатоповерхівки.
У 2021 році на конкурс міні-проєктів було подано 993 заявки на ремонт під'їзду, зміну вікон, нове LED-освітлення, оновлення електричних мереж, покрівель, озеленення прибудинкової території та ін. З цих 993 заявок переможцями стали 302. На реалізацію даних проєктів виділено 25 мільйонів гривень з бюджету Маріуполя, роботи будуть виконані протягом 2022 року.
Міський конкурс міні-проєктів - це одна з грантових програм, на яку можуть податися мешканці багатоквартирних будинків, об'єднання мешканців приватного сектору, громадські організації та інші ініціативні групи громадян.
Начальник управління з питань житлового фонду Ігор Сафронов розповідає, що можна подавати на конкурс:

енергоефективність будинку (система опалення, водовідводу, електропостачання та ін.), ремонт інженерних мереж (холодне, гаряче водопостачання), покрівель, цоколю, міжпанельних швів, електромереж, заміна вікон та дверей;
ремонт під'їздів;
поліпшення стану вулиць приватного сектору, облаштування дитячих чи спортивних майданчиків, озеленення спільної території;
благоустрій об'єктів соціальної сфери.

Проєкти реалізуються при спільному фінансуванні з мешканцями будинку та містом.
Голова ОСББ на вулиці Гранітній, 144 Наталя Іванівна розповідає, що їх ОСББ вже двічі подавалося на конкурс міні-проєктів і обидва рази вигравало його.

За першим разом їм замінили у під'їздах вікна на пластикові, а за другим - замінили електричні мережі, що дало можливість скоротити витрати електроенергії та запобігти перепадам напруги у квартирах. За умовами конкурсу, вони мали сплатити за ремонт 31% від загальної суми, а все інше доплачувало місто.

"Після того, як усі проєкти-переможці проведуть тендер на ProZorro, буде підраховано економію коштів. Вона буде перенаправлена ​​на проєкти, яким до перемоги забракло кількох балів", - зазначив Ігор Сафронов.
Читайте також: Форма взаимодействия с властью и статут Мариуполя. Что обсуждали на форуме "Активные граждане - активные изменения", - ФОТОРЕПОРТАЖ