Окупанти анонсують відновлення водопостачання у Маріуполі

UA: Cуспільне мовлення

Російська окупаційна адміністрація анонсувала тестовий запуск водопостачання у зруйнованому Маріуполі на 12 травня.

Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

12 травня окупаційна адміністрація планує у тестовому режимі запустити помпову станцію у селищі Старий Крим. Далі, за їхнім задумом, вода буде іти самопливом по місту, її вистачить приватному сектору та першим поверхам багатоповерхівок.

Живлення на помпову станцію окупанти протягнули з Нікольського району.

"Топографія Маріуполя не дозволяє таку подачу води без застосування інших помпових станцій у місті. Тому водозабезпечення як такого не буде. При цьому це призведе не тільки до підтоплення по ділянках прориву, але переповненню каналізаційної системи, яка не працює і запуск її навіть не заплановано. Не складно прорахувати, до чого це призведе", — повідомив Андрющенко.

Також він зауважив, навіть якщо з'явиться централізоване водопостачання, води використовувати можна лише як технічну. Бо у ній буде міститись велика кількість хлору та інші забруднення, що може призвести до смерті.

Що відомо До кінця 2022 року у Маріуполі через відсутність водопостачання та зруйновану каналізацію від хвороб та епідемій можуть померти понад 10 тисяч людей. Наразі у місті перебуває від 150 до 170 тисяч жителів. Маріуполь перебуває в блокаді російських військ із початку березня. Українські військові тримають оборону на території комбінату "Азовсталь", по якому російські окупанти продовжують завдавати бомбові удари. Там перебувають мирні жителі та українські військові. Російські окупанти продовжили розбір завалів драмтеатру. В зв’язку з масовою відмовою маріупольців приймати участь до розборі залучено робітників МНС Росії. Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%. При цьому 40% Маріуполя не підлягає відновленню. У блокадному Маріуполі залишається ще близько 130 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber