На світових ринках дорожчає нафта

Ф’ючерси на нафту марки Brent з постачанням у серпні у вівторок зранку під час торгів зросли в ціні до 70,21 долара за барель.

За даними Bloomberg станом на 8:03, вартість ф’ючерсів на нафту марки Brent піднялася на 1,28%.

При цьому ціна липневих ф’ючерсів на нафту марки WTI зросла до 67,62 долара за барель, додавши 1,96%.

Ціни на нафту виросли у вівторок напередодні засідання ОПЕК+ і на тлі оптимізму щодо того, що в найближчі місяці попит на паливо зросте з початком літнього сезону в США, найбільшому світовому споживачі нафти.

На початку квітня Організація країн-експортерів нафти, Росія і їх союзники, група, відома як ОПЕК+, погодилися послабити обмеження видобутку на 350 тис. барелів на добу в травні, ще на 350 тис. барелів на добу в червні і ще на 400 тис. барелів на добу або близько того в липні.

В ОПЕК+ наприкінці квітня погодили, що будуть дотримуватися свого плану зі збільшення поставок на 2 мільйони барелів на день протягом наступних трьох місяців. Наступне засідання відбудеться на початку червня.

Нагадаємо, що технічний комітет експертів ОПЕК+ підвищив прогноз зростання світового попиту на нафту до 6 мільйонів барелів на добу в середньому в нинішньому році, хоча ще в березні оцінка становила 5,6 мільйона.

Ще одним сприятливим фактором, який впливає на нафтові котирування, є заява генерального секретаря ОПЕК Мохаммеда Баркіндо.