Зеленський: ми були неприємно здивовані, коли США відмовились від санкцій проти "Півнчного потоку-2"

Київ був дуже неприємно здивований рішенням США відмовитися від введення санкцій відносно компанії Nord Stream 2 AG, що є оператором проекту газопроводу “Північний потік — 2”. Про це президент України Володимир Зеленський заявив в опублікованому в неділю інтерв’ю інформаційному порталу Axios, передає УНН.

Цитата

“Я щиро вважав, що, коли справа стосувалася „Північного потоку — 2“, США, скажімо так, залишалися останнім оплотом. Саме тому ми були дуже неприємно здивовані”, — зазначив він.

Зеленський також висловив своє нерозуміння того, що про це рішення американська сторона не попередила Україну заздалегідь. “Я був здивований кілька разів. Крім самого рішення США другим сюрпризом безумовно став той факт, що я дізнався про це з преси”, — сказав він, додавши, що “відносини між стратегічними партнерами повинні бути прямими”.

Контекст

Останні рішення президента США Джо Байдена і його адміністрації знижують рівень впевненості Києва в підтримці з боку Вашингтона, зазначив український президент.

“Всі ці дії, що ми з вами обговорили, послаблюють впевненість всередині України у непохитній підтримці (Сполученими Штатами. — ред.)”, — сказав він.

При цьому Зеленський як і раніше переконаний, що Байден “безумовно може бути прагматичним, змістовним і досить розумним у відносинах з Російською Федерацією”.

Нагадаємо

2 червня стало відомо, що Зеленський передав Байдену повідомлення щодо “Північного потоку-2” перед зустріччю з російським президентом Володимиром Путіним.

Доповнення

25 травня Кремль та Білий дім зробили офіційний анонс саміту президентів США Джо Байдена і Росії Володимира Путіна в Женеві, 16 червня. Зустріч може пройти в готелі InterContinental у Женеві.

Байден хоче поговорити з Путіним про порушення прав людини.

13 квітня Байден під час телефонної розмови вперше запропонував Путіну провести російсько-американський саміт на території “третіх країн”. У першій половині червня в американського лідера запланована перша закордонна поїздка як глави держави, він відвідає Велику Британію і Бельгію.

Що було раніше

Федеральне відомство з судноплавства та гідрографії (BSH) 17 травня повідомило, що дозволило прокласти ще частину газопроводу “Північний потік — 2” в водах Німеччини — рішення стосується ділянки в два кілометри біля кордону німецьких і датських територіальних вод.

Перед цим екологи з Naturschutzbund Deutschland (NABU) і Deutsche Umwelthilfe звернулися до суду проти січневого дозволу на подальше будівництво “Північного потоку — 2” в німецькій ВЕЗ до кінця травня через перелітних птахів. Тому до кінця травня не було дозволу на будівництво, пояснили в BSH.

Відзначимо також, що 18 травня Deutsche Umwelthilfe вже заявляла про намір оскаржити рішення Федерального відомства щодо судноплавства та гідрографії про негайне виконання дозволу на укладання труб для газопроводу “Північний потік — 2” в водах ФРН.