Українців зобов'яжуть подавати декларації про доходи: уряд готує нові вимоги для громадян

Усі українці з часом будуть подавати щорічні декларації про доходи, а за обман в них буде передбачена відповідальність.

Про це заявив позафракційний народний депутат Муса Магомедов у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"За доведений обман у деклараціях, коли немає сумнівів, що це не помилка, потрібно карати. Для того, щоб заповнити першу декларацію, я витратив місяців три, щоб не допустити жодної помилки. Більш того, я звернувся до юристів, попри те, що у мене всі доходи білі, з усього сплачені податки. Я платив юристам, щоб вони мені допомагали, вони знають, як це працює, як це потрібно робити. Зараз ми тренуємося на депутатах, потім все це чекає на вас", — заявив нардеп.

Пр цьому народний обранець звернув увагу на те, що заповнення декларації - складний і відповідальний процес. А тому парламент повинен на законодавчому рівні визначити різницю між навмисним обманом і помилкою під час заповнення документу.

"Треба розуміти, що всі українці будуть заповнювати декларації, це питання часу. Ми йдемо в цьому напрямку, і потім кожен з вас зіткнеться з цим законодавством. Тому дуже важливо ретельно прописати – що таке обман, а що таке помилка", — резюмував Магомедов.

Як відомо, Верховна Рада розгляне законопроект №5153 про введення "нульової" декларації для всіх, хто хоче узаконити зароблені в тіні активи, поданий до парламенту президентом Володимиром Зеленським.