Розрахунки Кабміну і Пенсійного фонду розійшлися при підрахунках «карантинних» виплат

Згідно з інформацією з доповіді прем’єр-міністра України Дениса Шмигаль, з 24 травня не проводилися виплати державної допомоги підприємцям і найманим працівникам, діяльність яких була припинена в результаті посилення карантинних обмежень в “червоних” зонах. Однак, як заявив глава уряду, виплати будуть відновлені з 7 червня.

«Вже здійснено виплату матеріальної допомоги в розмірі 8 тисяч грн ФОП і працівникам малих підприємств, діяльність яких постраждала від введення карантину в квітні цього року, на суму 1,4 млрд грн. Засоби отримали 175 тисяч осіб. Всього було зареєстровано майже 340 тисяч заявок на отримання такої допомоги, інші заявники почнуть отримувати виплати з 7 червня », – цитує прес-служба доповідь Шмигаля.

Відомо, що такі ж дані про виплати допомоги через посилення карантину (1,4 млрд грн для 175 тис. осіб) озвучувалися Пенсійним фондом 20 травня. Тобто, виходячи з оприлюднених прем’єр-міністром даних, виплати в останні два тижні не проводилися.

При цьому Пенсійний фонд повідомляє, що станом на 7 червня профінансовано 2,72 млрд грн для забезпечення виплати допомоги працівникам і підприємцям, які постраждали через жорсткість карантину. Таким чином, допомога повинні були отримати близько 340 тис. Подали заявки.

Нагадаємо, що Пенсійний фонд України успішно профінансував частину «карантинних» виплат, які раніше Кабінет міністрів України виділив на рівні 8 тисяч гривень на людину. Про це повідомляє прес-служба Фонду на сторінці відомства в Facebook.

Раніше повідомлялося, що в Кабміні вирішили виділити ще майже півтора мільйона гривень на допомогу підприємцям. Йдеться про 8000 грн, які ФОП і їх працівники отримують від держави в якості допомоги в період, коли бізнес не мав можливості працювати через карантинних обмежень. Постанова уряду під номером 543 було опублікована на урядовому порталі та набрала чинності.