Арестович повідомив перспективи для України, якщо "Північний потік-2" буде добудований

"Північний потік-2" в будь-якому випадку добудований буде, проте становище України в цій ситуації могло бути та гірше. Про це повідомив радник глави Офісу президента Олексій Арестович в інтерв'ю "Телеграф".

Арестович в інтерв'ю зазначив, що позиція президента США Джо Байдена в питанні будівництва російської труби в Європі, виявилася несподіваною для тих, що вважав, що з його приходом в Білий дім, "Північному потоку-2" прийде кінець. За словами Арестовича, зустріч Байдена і Путіна і стала можливою після того, як американська сторона погодилася під час переговорів обговорити "Північний потік-2".

"По-перше, "Привіт "всім тим, хто говорив, що Байден прийде і все"порішає". Він порішав: "Північний потік" буде добудований. По-друге, ця історія вчить нас дуже важливої речі - інфантилістські настрої в Україні треба зживати. Ми найбільша країна в Європі, більше Франції, більше Німеччини, країна, що має важливе геополітичне і географічне значення. Нам пора усвідомити себе і почати поводитися самостійно", - зазначив радник глави ОП.

Арестович підкреслив, що дружити та підтримувати партнерство з країнами Заходу необхідно. Але, на його думку, Україна повинна у своїй стратегії спирати на свою самодостатність, а не наддержавні блоки.

"Це, безумовно, передбачає дружбу і партнерські взаємодії із Заходом, але я б особисто, підкреслюю це слово - особисто, волів би, щоб ми йшли шляхом Туреччини, Азербайджану або В'єтнаму, тобто коли держава не намагається себе безумовно розчинити у військово-політичних блоках або наддержавних блоках, а веде свою політику взаємодії з тими, з ким вважає за потрібне. Крім того, не варто забувати про наше партнерство з Туреччиною, наприклад, або ту ж нову Люблінську унію (мова про "Люблінський трикутник", куди входять Україна, Польща і Литва. - Ред.)", - повідомив Арестович.

Арестович також повідомив, що Росія "зробила реверанс" Україні, повідомивши, що українська ГТС і надалі буде переганяти газ до Європи. "Мінімум, але залишиться, і багато країн, які залежать від української ГТС, будуть нервувати, якщо це трапиться - країни НАТО, країни Євросоюзу. Це не так все просто, але, звичайно, Путіну вдався його великий проєкт з газопроводом", - зазначив Арестович

Також в цьому інтерв'ю Арестович повідомив, що воду в окупований Крим Україна, можливо, погодиться подати, однак тільки якщо Росія піде на істотні поступки. В якості умови обміну може стати поточна ситуація на Донбасі.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський акцентував Джозефа Байдена в час телефонної розмови, на тому, що "Північний потік – 2" не є економічним проєкт. Навпаки, дане будівництво створює серйозну загрозу і є викликом безпеки. Президент США, своєю чергою, підкреслив, що він також є противником будівництва в Європі "Північного потоку–2".