Аваков розповів про майбутнє української ГТС після введення в експлуатацію «Північного потоку — 2»

Глава МВС України Арсен Аваков розповів про майбутнє української газотранспортної системи після введення в експлуатацію «Північного потоку - 2».

Він повідомив про майбутнє української газотранспортної системи (ГТС) після введення в експлуатацію «Північного потоку - 2».

В одному з останніх інтерв'ю Аваков відреагував на заяву Володимира Путіна про співпрацю Києва і Москви. На полях Петербурзького міжнародного економічного форуму російський лідер заявив, що Москва не відмовляється від співпраці з іншими країнами, проте «вони не зобов'язані всіх годувати».

Арсен Аваков припустив, що, як тільки газ піде по «Північному потоку - 2», українська ГТС стане непотрібною і її постараються знищити. Він звинуватив Москву в тому, що там планують ряд провокацій і терактів. За його словами, в Кремлі хочуть пустити газ в обхід України.

«І таких ситуацій, інформацій развідки у нас достатньо, тому ми, виходячи з цього, переглядаємо різні сценарії і підсилюємо реагування, в тому числі по об'єктах критичної інфраструктури, газової інфраструктури, греблях, дамбах і так далі», - сказав глава МВС України.

По суті, Аваков заявив всій Європі про підготовку вибухів на стратегічно важливому газопроводі. Про те, що Україна не в силах налагодити безпеку і забезпечувати не дешевий транзит «блакитного палива» в країни ЄС. Це викличе серйозну стурбованість у споживачів російського газу.