Представника України вперше обрали головою Міжнародної ради по зерну: чому це важливо

Заступника міністра розвитку економіки України – торгового представника України Тараса Качку проголосили очільником Міжнародної ради по зерну на 2021/2022 рік.

Про це повідомляє пресслужба міністерства.

Протягом 7-9 червня відбувається низка заходів, організованих Міжнародною радою по зерну (МРЗ), зокрема, чергове засідання Ради та щорічна Міжнародна зернова конференція

Україна приєдналась до МРЗ ще ц 1997 році, з липня 2010 року стала повноправним членом-експортером, однак вперше головуватиме в цій організації. Головування розпочнеться з 1 липня 2021 року та триватиме до 30 червня 2022 року.

“Виробництво і торгівля зерновими є не лише однією з сильних сторін України в контексті світової торгівлі, але й являє собою основу врівноваженої продовольчої системи, в якій має бути відображено внесок виробництва, інфраструктури, враховані кліматичні та соціальні стандарти та орієнтири на інтегрованість в глобальні продовольчі системи”, — прокоментував Тарас Качка.

Він висловив сподівання, що головування в МРЗ надасть можливість Україні широко заявити про свою позицію вагомого гравця на зовнішньому ринку та прикласти зусиль до розвитку глобального зернового ринку з урахуванням існуючих викликів.

Міжнародна рада по зерну є міжнародною міжурядовою організацією, яка адмініструє єдиний діючий міжнародний договір по зерну – Конвенцію про торгівлю зерном 1995 року. Членами Міжнародної ради по зерну є 56 країн, штаб-квартира розташована у Лондоні.

Нагадаємо:

В Україні очікується гарний врожай ранніх зернових культур. Цьому сприяють температурний режим та кількість опадів цієї весни.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram та Viber Новини.LIVE.