У ДПС пригрозили штрафами продавцям товарів, які ігноруватимуть РРО

У податковій службі нагадали про торгові операції, які повинні супроводжуватися фіксацією через реєстратор розрахункових операцій (РРО). Також у ДПС зазначили, що відповідні додатки безплатно можна отримати на вебпорталі податкової служби.

Про це у вівторок, 8 червня, повідомляє Головне управління ДПС у місті Києві. Так, згідно з повідомленням столичного управління ДПС, РРО необхідно в ряді випадків використовувати також при продажу через Інтернет.

Повідомляється, що при здійсненні продажу (у тому числі через мережу Інтернет) технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, виробів медичного призначення, ювелірних виробів і дорогоцінного каміння, наданні платних медичних послуг всі суб'єкти господарювання повинні проводити такі операції з обов'язковим застосуванням РРО/ПРО. Після проведення операції покупцеві потрібно надати розрахунковий документ встановленої форми.

У ДПС звернули увагу, що у разі недотримання суб'єктами господарювання зазначених вимог до них застосовуються штрафні санкції. Крім того, податківці рекомендують суб'єкт господарювання звертатися до відкритої частини Електронного кабінету в меню "Реєстри" та переході у вкладку "Інформація про РРО" (https://cabinet.tax.gov.ua/registers/rro) для того, щоб отримати інформацію про всіх зареєстрованих реєстраторах розрахункових операцій і програмних реєстраторах розрахункових операцій.

Як повідомлялося, робота податківців з фізичними особами-підприємцями вплинула на реєстрацію додатково 13 тисяч РРО/ПРРО. Державна податкова служба вважає вдалою реалізацією планів у цьому напрямку.

Раніше в Державній податковій службі повідомили, що скорочення терміну дії мораторію на проведення деяких видів перевірок дозволило виявити ряд порушень в роботі АЗС. Так, за підсумками 186 фактичних перевірок роботи станцій податківці донарахували 83,4 мільйона гривень штрафних санкцій.