В Україні затвердять Стратегію продовольчої безпеки до 2030 року

Про це повідомила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька під час заходу, присвяченого Всесвітньому дню безпеки харчових продуктів.

«Стратегія спрямована на визначення пріоритетів у сфері продовольчої безпеки як складової національної безпеки держави, формування напрямів і способів їх досягнення, а також формування в усіх зацікавлених сторін розуміння важливості запобігання голоду та недоїданню найбільш вразливих верств населення», - розповіла Владислав Магалецька.

Стратегія передбачатиме:

- створення системи національного та регіонального моніторингу продовольчої безпеки задля виявлення та раннього попередження продовольчої загрози;

- розробку та впровадження плану дій забезпечення населення харчовими продуктами в умовах надзвичайних ситуацій;

- заходи щодо розвитку стійкого сільськогосподарського виробництва;

диверсифікацію виробництва;

- створення стійких виробничо-збутових систем.

За словами Владислави Магалецької, наразі Україна продовжує впроваджувати національну систему контролю за якістю та безпечністю харчових продуктів, яка буде еквівалентна системі Європейського Союзу, що базується на важливому принципі забезпечення контролю «від лану до столу».

Результат цього напряму євроінтеграції можна побачити уже сьогодні: це і зростання обсягів торгівлі між Україною та ЄС аграрної та харчової продукції, і динамічне зростання кількості підприємств, які мають дозвіл на експорт до ЄС, і підвищення рівня якості українських харчових продуктів.