На Черкащині виявили факт завищення тарифів на теплову енергію

Фахівці Держпродспоживслужби провели у травні 2021 року плановий захід державного нагляду з питань дотримання вимог щодо формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води жителям одного з районів Черкащини.

Під час перевірки було виявлено факт завищення тарифів, інформує пресслужба ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Одне з підприємств розрахувало тарифи на визначені послуги з порушеннями вимог Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, зокрема, включені у тарифи необґрунтовані витрати на організацію перевезення вантажів та завищені витрати на оплату послуг банку. Так, розміри тарифів на послуги з централізованого опалення для всіх категорій споживачів є економічно необґрунтованими.

Таким чином, за результатом перевірки визначено, що тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії для всіх категорій споживачів застосовані підприємством завищені  на 3,84 грн/Гкал. з ПДВ, а скориговані тарифи завищені на 3,85 грн/Гкал. з ПДВ.

Головне управління зобов’язало комунальне підприємство повернути споживачам необґрунтовано нараховану суму у розмірі 27,3 тис. грн.

Як повідомляв сайт vikka.ua, бюджет Черкас поповнився на понад 10 мільйонів гривень.