Суд заборонив накладати арешт на кошти УЗ в банках

Окружний адмінсуд Києва задовольнив заяву «Укрзалізниці» про забезпечення позову і зупинив дію постанови Державної виконавчої служби від 6 травня 2021 року про арешт коштів УЗ.

Про це повідомляє Finbalance з посиланням на рішення суду від 4 червня 2021 року.

Зазначається, що суд також заборонив «будь-яким банківським та фінансовим установам вчиняти дії, спрямовані на блокування (арешт) грошових коштів АТ „Українська залізниця“, та виконання постанови Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції від 6 травня 2021 року про арешт коштів боржника, винесеної в рамках виконавчого провадження № 65 323 614, що входить до складу зведеного виконавчого провадження № 65 365 075».

«Ухвала підлягає негайному виконанню згідно з ч. 1 статті 156 КАС України», — додали в суді.

Відповідно до рішення суду, з метою захисту інтересів УЗ «слід вжити заходів до забезпечення позовної заяви, які полягають в зупиненні дії постанов від 6 травня 2021 року про арешт коштів та стягнення виконавчого збору, а також заборонити банківським установам виконувати постанову про арешт коштів АТ „Українська залізниця“ від 6 травня 2021 року».

За даними Державної виконавчої служби, поточний статус відповідного виконавчого провадження № 65 323 614 — «зупинено».

Нагадаємо, що банківські рахунки «Укрзалізниці» з 6 травня 2021 року арештовані виконавчою службою за борги.

В.о. голови правління «Укрзалізниці» Іван Юрик заявив, що компанія докладає сил для врегулювання ситуації з арештом своїх рахунків через борги, деякі рахунки уже розблоковані.