Як зупинити "Північний потік-2": в Міненерго запропонували план дій

Проблему будівництва газопроводу “Північний потік - 2” вирішувати потрібно комплексно. А саме використовуючи геополітичні механізми, міжнародні домовленості та вибудовуючи спільну позицію з державами-партнерами.

Про це заявила радниця міністра енергетики Олена Зеркаль в ефірі телеканалу ICTV, повідомляє пресслужба міністерства.

“Це геополітична проблема і вона має вирішуватися на геополітичному рівні із застосуванням механізмів, притаманних геополітиці. “Північний потік-2” став каменем спотикання для всієї Європи і для трансатлантичних відносин. Це вже не лише питання України. Ця газова труба стала питанням і предметом міжнародних перемовин на найвищому рівні”, - зазначила радниця.

Україна має вийти зі стратегічною пропозицією, що передбачатиме забезпечення безпеки держави. Є декілька можливих механізмів для цього. Як у 2019 році можливий спільний консорціум із залученням європейських і американських компаній до використання української труби.

За її словами, це буде тиск на Росію щодо зняття експортної монополії на продаж газу газопроводом в Європу. Коли всі компанії отримують доступ до ГТС, це сприятиме створенню ринку. Тоді газ стане товаром і перестане бути інструментом політичного тиску і шантажу.

Зеркаль нагадала, що за допомогою партнерів України в Європейському союзі вже вдалося внести зміни до 3-ї газової директиви, які передбачають її застосування до Північного потоку-2.

“Дуже важливо, щоб вона була застосована в повному обсязі. Тому що це дасть можливість збалансувати ринкові відносини, якщо Північний потік-2 буде все ж таки добудований, сертифікований, і запущений. Просто треба думати на декілька кроків вперед, продумувати стратегії”, - наголосила радниця міністра.

Олена Зеркаль наголосила, що у ЄС є інструментарій, який може убезпечити Україну від застосування Північного потоку-2 в повному обсязі і залишення української ГТС без транзиту. Але для цього треба працювати з Європейською комісією, а також з іншими країнами, які також не зацікавлені в тому, щоб ПП-2 був запущений.

“Країни Східної Європи жодна не зацікавлена. Вони несуть колосальні втрати від цього Північного потоку-2, і їхня позиція була ключовою в Європейському Союзі”, - додала вона.

Нагадаємо:

Президент РФ Володимир Путін оголосив, що 4 червня завершено укладання труб по першій лінії газопроводу “Північний потік-2”. Однак в деяких ділянках труби ще не приварені одна до одної.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram та Viber Новини.LIVE.