За 15 років "Метінвест" виплавив 142 мільйони тонн сталі

Про це розповів гендиректор компанії Юрій Риженков в інтерв'ю телеканалу "Україна 24".

Топ-менеджер розповів, що сталь, вироблена Метінвестом, використовувалася і продовжує використовуватися при будівництві знакових об'єктів як в Україні, так і в усьому світі.

"Практично всі жителі нашої країни кожен день бачать продукцію компанії "Метінвест". Дарницький міст, або той же стадіон "Олімпійський" - це все зі сталі, яка була проведена нашою компанією".

Особливе місце в переліку об'єктів, створених зі сталі Метінвесту, займає Чорнобильський саркофаг.

"Для нас це дуже знаковий проект, і він важливий з точки зору екології і з точки зору всього світу. Він повністю зроблений зі сталі "Метінвесту". Причому частина з цієї стали була перероблена нашими ж підприємствами в Італії. Вироблена в Маріуполі, перевезена в Італію, там перероблена і після цього потрапила назад вже в Україну у вигляді готової продукції на сучасний саркофаг", - зазначив Риженков.

Серед світових споруд гендиректор "Метінвесту" особливо виділив два об'єкти - в Лондоні і в Панамі. "Крім цього в світі, напевно, з найяскравіших таких, це "Осколок", ("Shard") - найвища будівля Великобританії, в Лондоні. Це сталь "Метінвесту". Двері шлюзів Панамського каналу, найбільшого каналу в світі - це теж сталь "Метінвесту".

Риженков зазначив, що в цілому "Метінвест" допомагає генерувати до 8% українського ВВП. "Якщо бути точним - близько 8% генеруємо. Ми повинні розуміти, що Метінвест це найбільша приватна компанія країни. Це найбільший постачальник валютної виручки в країну. Це 80 тисяч чоловік, які кожен день працюють на благо цієї країни, створюючи сталевий каркас України, як ми говоримо, сталевий фундамент".