Раді пропонують заборонити комерційний переток електроенергії з Білорусі

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Telegram-канал "Енергетика під куполом".

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №5633 про внесення змін до ЗУ "Про ринок електричної енергії" (щодо заборони комерційного перетоку електроенергії з Білорусі).

Так, проект закону матиме позитивний вплив, адже він:

створить умови для стійкого розвитку ринку електроенергії;

забезпечить підтримку вітчизняних виробників електричної енергії;

забезпечить єдність України та європейських країн.

"Оскільки №5633 гарантуватиме енергетичну безпеку України та підтвердить її євроінтеграційні наміри, ми рекомендуємо його до ухвалення. Окрім наведеного позитивного впливу, ПЗУ має важливу політичну місію. Очільники держав та урядів Євросоюзу ухвалили політичне рішення про посилення тиску на Олександра Лукашенка через посадку літака Ryanair та систематичне порушення прав людини. Україна має приєднатися до європейських дій. Зазначене вимагає не лише введення персональних санкцій, але й потребує припинення взаємодії з державним сектором та підприємствами Білорусі", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше президент Литви закликав Україну не купувати електроенергію у Білорусі.

Довідка: Група європейських регуляторів почала проведення стрес-тестів на Білоруській атомній електростанції (БелАЕС) у взаємодії з Мінськом ще в 2018 році.

Цей процес повинен був підтвердити рівень безпеки станції, що дозволило б Білорусі безперешкодно експортувати електрику в країни ЄС, чому намагаються перешкодити Литва і Польща.

7 листопада 2020 року БелАЕС урочисто запустили.

Однак уже незабаром на ній відключили перший енергоблок, на якому спрацювала система захисту генератора.

Тоді у Міністерстві енергетики Білорусі заявили, що зупинка сталася під час дослідно-промислової експлуатації першого енергоблоку, в межах якої проводиться тестування систем і устаткування.

У відомстві запевнили, що радіаційний фон у районі станції залишається в нормі.