У Одеській області стартував пілотний проєкт відбудови меліорації та зрошування, – Лещенко

Одеська обласна рада затвердила регіональну Програму розвитку агропромислового комплексу до 2023 року, у якій, окрема, ідеться про відбудову меліорації та зрошування.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко на своїй сторінці у Facebook.

«Одещина є знаковим регіоном, де багаторічні посухи поставили у фокус питання відновлення зрошувальних систем. Ми почули від облдержадміністрації обґрунтовані пропозиції з реалістичними прогнозами», – зауважив Лещенко.

За його словами, мова йде про реконструкцію:

• насосних станцій (НСП-6, НСП-2, НС-1, ЗНС-7);• зрошувальних систем (Котловинська та Банівська);• рисових систем (Лісківська та Кілійська);• магістрального каналу, який забезпечує подачу води на чотири зрошувальні системи.

«Для реалізації цього проекту Одеська Облрада вже затвердила регіональну Програму розвитку агропромислового комплексу до 2023 року. Зі свого боку висловив рішучу підтримку цих ініціатив та готовність втілювати їх спільно», – заявив міністр.

Також Лещенко відзначив, що мета – дати агросектору воду для зрошення і в легітимному порядку визначати користувачів зрошувальних систем.

«Важливий крок для відновлення меліорації зроблено: цей напрям повністю передано під управління Мінагрополітики. Одещина буде серед перших трьох регіонів, де стартує пілотний проект відбудови меліорації та зрошування», – написав очільник міністерства.

Окрім того, він повідомив, що пілотні проєкти будуть запущені вже у поточному році і очікуються швидкі показові результати для всієї країни.

«Одеський регіон стане прикладом, історією успіху про вдалі інвестиції, політичну волю, співпрацю органів влади та реальні дії», – переконаний Лещенко.