У Дніпрі та області боржники за комуналку можуть позбутися житла та іншого майна

У Дніпрі та області боржники за комуналку можуть позбутися житла та іншого майна. Про це йдеться в новому законопроекті №3613, який включили до порядку денного Верховної Ради. Профільний комітет рекомендує прийняти зазначений документ, повідомляє Дніпро Регіон,

У тих громадян, борги за комунальні послуги яких перевищують 120 тисяч гривень, можуть в рамках стягнення забрати квартиру. Так, повідомляється, що в період пандемії забрати єдину квартиру не можуть. Але якщо є дві квартири, то другу можуть продати. Також можуть відібрати і продати на аукціоні машину, побутову техніку, одяг і навіть посуд. На кожного члена сім’ї зобов’язані залишити необхідний мінімум. Наприклад, якщо в квартирі є всього один диван, забирати його не стануть.

Для заборгованості за комунальні послуги процедура простіша, ніж зазвичай. Можна стягнути на підставі судового указу або розглянути справу в спрощеному позовному провадженні.

Згідно із законом на суму заборгованості вам нарахують пеню, інфляцію і 3% річних. Крім того, постачальник послуги має повне право відключити комуналку.

Раніше ми писали Мільйону українців перерахують пенсії і доплатять ще за 2 місяці: скільки отримають дніпряни