У Міненерго підрахували вартість модернізації ТЕС

Україні знадобиться 4,3 мільярда євро для того, щоб модернізувати теплові електростанції і електроцентралі в рамках виконання Національного плану скорочення викидів.

Такі цифри озвучив, виступаючи на форумі «Україна-30. Екологія», заступник очільника Міністерства енергетики Максим Немчінов, інформує пресслужба відомства.

Нацплан передбачає оновлення понад 90 установок. І саме таку суму необхідно інвестувати для виконання встановлених планом зменшення викидів параметрів на цих установках, зазначив посадовець.

За його словами, зараз Україна не перевищує міжнародні зобов’язання по жодному з викидів, визначені Національним планом щодо скорочення викидів. Однак з 2025 року у разі бездіяльності і перевищенні цих показників – є загроза порушення цих зобов’язань.

Немчінов додав, що у Міністерстві енергетики вже працюють над розробкою моделі фінансування заходів щодо екомодернізації, завдяки чому і планують втілити екологічне оновлення обладнання.

Нагадаємо, в Україні стартує еко-проєкт «Зелена країна», який передбачає упродовж найближчого десятиріччя збільшення на один мільйон гектарів площі лісів. Указ про це було підписано президентом Володимиром Зеленським в рамках виступу на форумі «Україна 30. Екологія».

Також ми писали, що Міністерство екології має намір ввести в країні новий екологічний податок, який направлять на фінансування кліматичної нейтральності України. У відомстві планують створення спеціального кліматичного фонду для фінансування другого національно певного внеску України в Паризький кліматичний договір.