На ХАЕС модернізують системи регулювання турбіни

У рамках планово-попереджувального ремонту (ППР) на першому енергоблоці Хмельницької АЕС модернізують системи регулювання турбіни, передає Depo.Хмельницький за інформацією пресслужби підприємства.

За словами заступника начальника турбінного цеху з монтажу та реконструкції Дмитра Карпинського, під час ППР на першому енергоблоці Хмельницької АЕС здійснюється низка ремонтних робіт та заходів із підвищення безпеки, серед яких модернізація системи регулювання турбіни. Виконання цих робіт передбачені заходами Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України.

Зокрема планується заміна гідравлічного управління системи регулювання на електронно-гідравлічне. Аналогічний захід вже реалізований під час ремонтної кампанії на другому енергоблоці ХАЕС. За період експлуатації системи технологічних відхилень та невідповідностей не виявлено, вона працює надійно. Саме це стало передумовою для проведення модернізації й на першому енергоблоці.

Усі заплановані роботи проводяться згідно із затвердженими графіками. До виконання модернізаційних заходів залучені спеціалісти підрядних організацій та вітчизняних підприємств-виробників. Монтаж електронної та технологічної частин здійснює місцеве виробниче підприємство МУ-13.

Попередньо розробку та виготовлення обладнання і програмного забезпечення виконали фахівці харківської фірми ТОВ "НВП "Моноліт Енерго" та компанії ПРАТ "Техенерго" зі Львова, якій довірено ще й супровід технічної частини.

"Колектив нашого підприємства має великий досвід модернізації турбінного обладнання. Розробка електронної частини системи регулювання турбіни – досягнення досвідчених працівників колективу. Другий енергоблок Хмельницької АЕС став пілотними для встановлення та експлуатації цього обладнання. Позитивні відгуки фахівців, які контролюють параметри регулювання турбіни, – свідчення успішно виконаної роботи", - зазначив начальник групи розробки  ТОВ "НВП Моноліт Енерго" Микола Козлов.

Нагадаємо, наприкінці квітня на 116 діб призупинили роботу першого енергоблоку ХАЕС.