В Україні не вистачає запасів електроенергії

Дефіцит електроенергії на 8% попиту утворився у вечірні години в Україні.

Дефіцит пропозицій електроенергії спостерігається в Україні в червні на ринку РДН - "на добу наперед".

5 червня на 22:00 дефіцит електроенергії становив 320 МВт, або 8% попиту, що був у цю годину на РДН, свідчать дані "Оператора ринку".

Такі дефіцити електроенергії призвели до стрибка ціни. В останні дні ціна на цю годину зросла до 2048 грн за МВт-год. У порівнянні з показником середньої ціни на РДН у травні, ця ціна вища на 120%.

1 червня в Міненерго відбулася нарада під керівництвом міністра Германа Галущенка, за результатами якої міністерство звернулося з листом до НКРЕКП із пропозицією, зокрема, ввести тимчасову заборону трейдерам і електропостачальникам подавати заявки на продаж електроенергії на РДН.

Раніше з цією ініціативою виступав холдинг ДТЕК Ріната Ахметова й народний депутат Людмила Буймістер, яку ЗМІ називають серед найактивніших лобістів енергетичних інтересів ДТЕК.

Такі ініціативи міністра Галущенка й компанії ДТЕК призведуть до зниження конкуренції та посилення ринкової влади компанії ДТЕК та інших на "ринку на добу наперед", за словами засновниці "Ліги Антитрасту" Агії Загребельської.

7 червня в аварійний ремонт виведено два енергоблоки ТЕС: на Запорізькій ТЕС і Курахівській ТЕС. Обидва належать компанії ДТЕК Ахметова. Востаннє блоки ТЕС, здебільшого групи ДТЕК, масово виводили в аварійний ремонт у розпал лютневих морозів. Тоді така ситуація на тлі зменшення обсягу виробництва атомної генерації створила в країні енергетичну кризу. Після зупинення блоків ТЕС ціни на РДН злетіли на 18% і, за підсумками першого тижня лютого, становили 1720 грн/МВт-год. Після відкриття імпорту з Росії та Білорусі й нарощування його обсягів ціни знизилися.