Єгипет зацікавився бартером газу на українське зерно

Єгипет розглядає один з перспективних напрямків співпраці з Україною – експорт «блакитного палива» за бартерними операціями на зерно, а також та іншу продукцію. Так, за словами надзвичайного і повноважного посла Арабської Республіки Єгипет в Україні Аймана Ахмеда Мокхтара Ельгаммаля, це дозволило б поліпшити торговельний баланс – відпала б необхідність залучення іноземної валюти в угоду, а також дозволило б вирівняти баланс імпорту-експорту, відкоригувавши на користь України.

Посол зазначив, що українські компанії могли б інвестувати у відновлювану енергетику в Єгипті, хоч наразі конкретних домовленостей у цьому питанні немає.

У свою чергу, єгипетська сторона зацікавлена в інвестиціях в Україну. Зокрема, у проєкти агровиробництва та тваринництва. Водночас, проєкти в енергосфері поки не обговорюються, додав він.

Окрім того, Україна і Єгипет мають намір створення спільного виробництва для експорту на африканський ринок. Зараз триває обговорення такої можливості. Зокрема, є пропозиція, щоб Україна інвестувала в особливу економічну зону Суецького каналу. Темою зустрічі міжурядового технічного комітету в червні стане можливість українських компаній підприємства виробляти продукцію у Єгипті та одержувати вигоди від єгипетських угод про вільну торгівлю у регіоні, додав Елгаммаль.

Нагадаємо, що «Укртрансгаз» повідомляє про скорочення запасів газу в підземних сховищах. За інформацією пресслужби компанії, на початок червня обсяг «блакитного палива» в 15,5 млрд кубометрів у порівнянні з торішнім показником менше на 13%. Однак, якщо порівнювати із середнім показником за останні п’ять років, то обсяг вище на 22%.

Раніше повідомлялося, що 30 квітня поточного року нетто-закачування в підземні сховища газу перевищило нетто-відбір з них.