134 національні будівельні стандарти включено до Програми робіт з національної стандартизації на 2021 рік

Оновлення будівельних норм

Керівна рада Національного органу стандартизації схвалила пропозиції Мінрегіону щодо розроблення всіх 134 національних будівельних стандартів та включила їх до Програми робіт з національної стандартизації на 2021 рік. Про це повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська.

«Цьогоріч Мінрегіон має рекордне за останні десять років бюджетне фінансування наукових робіт із нормування та стандартизації – 54 млн грн. Майже третину з цих коштів Міністерство планує спрямувати на роботи зі стандартизації у будівництві. Нормативне забезпечення у будівництві – це система взаємопов’язаних документів. Йдеться про будівельні норми – державні та галузеві, що встановлюють обов’язкові вимоги до об’єктів будівництва, планування та забудови територій, складу та змісту проєктної документації. А також про «підтримуючі» стандарти, що містять вимоги до матеріалів та методики розрахунку параметрів, наведених у будівельних нормах», – наголосила Наталія Козловська.

Мінрегіон проведе інвентаризацію недобудов. Опубліковано проєкт ПостановиЗагалом у 2021 році заплановано розроблення 134 національних стандартів, зокрема:

13 національних стандартів, ідентичних гармонізованим європейським та міжнародним стандартам, а також 4 національні стандарти щодо оформлення проєктної документації – з метою забезпечення впровадження ВІМ-технологій ;

майже 60 гармонізованих європейських «підрегламентних» (Регламент ЄС № 305) стандартів щодо будівельної продукції;

26 національних стандартів з питань енергоефективності;

понад 30 інших національних стандартів, зокрема, «підтримуючих», що розкривають положення державних будівельних норм (містять відповідні методики розрахунку, на які є посилання в ДБН з метою системного запровадження параметричного методу нормування у будівництві).

Найближчим часом розпочнуться тендерні процедури щодо визначення організацій-виконавців.

Ознайомитись з переліком національних стандартів, що будуть розроблені на замовлення Мінрегіону, можна за посиланням.

ДІАМ визначено органом державного ринкового нагляду за будівельною продукцієюЗазначимо, що прийняття в Україні гармонізованих європейських стандартів є однією з обов’язкових передумов практичного впровадження європейського регулювання, передбаченого Регламентом (ЄС) №305, а також укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (Agreements on Conformity Assessment and Acceptance of Industrial Goods, Угода АСАА, «Промисловий безвіз») з метою відкриття доступу промислової продукції на ринки України та країн ЄС.

Учеба и работа одновременно: в Украине готовится фундаментальная реформа ПТУ

Цікаво про будівництво: 6 кроків до утепленої відмостки