Асоціація між Україною та ЄС: Кабмін розгляне норми щодо зниження ліміту на безмитне ввезення товарів

Уряд розгляне зменшення ліміту безмитного ввезення товарів відповідно до Угоди з Європейським Союзом. Зміни до Митного кодексу можуть запровадити.

Норми стосуються частини звільнення від сплати ввізного мита. Про це 9 червня анонсовано на порядку денному Кабміну.

У пояснювальній записці до проєкту закону запропоновано встановити максимальний рівень вартості щодо ввезення на територію держави товарів без оподаткування. Йдеться про транспортування продукції через пункти пропуску, відкриті для морського та повітряного сполучення, у ручній поклажі чи багажі на рівні 430 євро замість теперішніх 1000 євро. Товари з вищою від 430 євро вартістю чиновники пропонують оподатковувати.

Вартісну межу стосовно транспортування через інші пункти пропуску пропонують встановити на рівні 300 євро замість 500. Відзначається, що проєкт закону фахівцями розроблено на виконання Угоди про асоціацію України та Євросоюзу.

Норми розглянуть згідно виконання положень Асоціація між Україною та ЄС. Реалізація відповідних положень допоможе наблизити українське законодавство до європейського.

ASPI news повідомляло, що в Україні хочуть запровадити держмито на перельоти. Також у парламенті планують розглянути норми стосовно розмитнення "євроблях" у 2021 році.