Комітет з питань молоді і спорту підтримує законопроект про страхування

Метою законопроекту є оновлення відносин у сфері страхування, загальних правових засад здійснення діяльності зі страхування, а також визначення повноважень Національного банку України із здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) за діяльністю страховиків відповідно до кращих міжнародних практик.

Законопроектом, в частині предметів відання Комітету з питань молоді і спорту, пропонується виключити частину третю статті 43 Закону України «Про фізичну культуру і спорт», тобто норму, якою передбачено, що спортсмени вищої категорії підлягають обов'язковому страхуванню в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів.

Проектом також пропонується частину шосту статті 3 Закону України «Про підтримку олімпійського, паралімпійського руху та спорту вищих досягнень в Україні», де передбачається, що держава забезпечує соціальний захист членів збірних команд України з олімпійських та паралімпійських видів спорту шляхом фінансування витрат на обов'язкове державне та медичне страхування спортсменів вищих категорій, викласти в новій редакції:

«6. Держава забезпечує соціальний захист членів збірних команд України з олімпійських та паралімпійських видів спорту. Життя та здоров’я спортсменів вищих категорій можуть бути застраховані за класами страхування 1 та/або 2, визначеним статтею 4 Закону України “Про страхування”. Порядок та умови такого страхування можуть визначатися центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері фізичної культури та спорту, за погодженням з Національним банком України».

Члени Комітету підтримали пропозиції Міністерства молоді та спорту до законопроекту, спрямовані на збереження обов’язковості страхування спортсменів вищих категорій та, як наслідок, забезпечать важливу складову соціального захисту та підвищення спортивної майстерності членів національних збірних команд України з видів спорту під час їх підготовки та участі у всеукраїнських та міжнародних заходах.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект, (реєстр. №5315), за основу з урахуванням пропозицій Комітету.

Відповідний висновок Комітету надіслано до Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.