"Нафтогаз" розпочав документування зловживань "Газпрому" домінувальним становищем на газовому ринку - Вітренко

НАК "Нафтогаз України" розпочав документування зловживань російським "Газпромом" домінувальним становищем на газовому ринку, повідомив глава НАК Юрій Вітренко.

"Потрібно було встановити нові факти порушень, подати скаргу до європейського антимонопольного органу й подати до нового арбітражу. Цим ми зараз займаємося", - сказав він в ефірі телеканалу ICTV.

Вітренко вважає, що ідея створення консорціуму з управління ГТС України предметно не зацікавить її потенційних учасників, доки "Газпром" блокує можливість доступу до купівлі російського або середньоазійського газу для його транзиту через територію України.

"Ми робили європейські правила для того, щоб за європейськими правилами працювати з "Газпромом". А це означає, що інші компанії могли б отримати доступ до транзитних потужностей української ГТС", - нагадав глава НАК.

Як повідомлялося, новопризначений глава "Нафтогазу" Юрій Вітренко неодноразово зазначав, що компанія недостатньо використала свої юридичні можливості тиску на "Газпром" через антимонопольний орган ЄС для перенесення точок продажу російського газу європейським компаніям на кордон Україна-РФ.

Вітренко також вважає за необхідне чинити тиск на Росію для розблокування експорту середньоазійського газу в Європу й надання такої можливості експорту незалежним російським добувачам.