У Міненерго знають, як убезпечити Україну від ПП-2

Одним зі способів зберегти використання української ГТС є створення газового консорціуму, вважають у Міненерго.

У Мінєнерго бачать спосіб убезпечити Україну від втрати транзиту газу після запуску газопроводу Північний потік-2 за допомогою створення газового консорціуму з європейськими та американськими компаніями. Про це заявила радниця міністра енергетики Олена Зеркаль, повідомляє прес-служба відомства.

“Це може бути та ж ідея, яка була в 2019 році щодо спільного консорціуму із залученням європейських та американських компаній до використання української труби”, – запропонувала вона один із способів.

За словами Зеркаль, такий крок стане тиском на Росію щодо зняття експортної монополії на продаж газу по газопроводу в Європу.

Вона каже, що коли всі компанії отримують доступ до ГТС, то це сприятиме створенню ринку. Тоді газ стане товаром і перестане бути інструментом політичного тиску і шантажу.

Зеркаль нагадала, що за допомогою партнерів України в ЄС вже вдалося внести зміни до 3-ї газової директиви. Вони передбачають її застосування до Північного потоку-2.

Крім того, вона зазначила, що у ЄС є інструментарій, який може убезпечити Україну від повного застосування ПП-2, що залишить українську ГТС без транзиту. Але для цього треба працювати з Єврокомісією та іншими країнами, які також не зацікавлені в запуску газопроводу.

“Країни Східної Європи жодна з них не зацікавлена. Вони несуть колосальні втрати від цього Північного потоку-2, і їх позиція була ключовою в Європейському Союзі”, – підсумувала Зеркаль.