Яких законодавчих змін очікувати агросектору найближчим часом?

Про це під час Міжнародного конгресу  «Прибуткове свинарство» розповів радник ВАР з питань взаємодії з органами державної влади Дмитро Кохан.

Ліцензування пального

Наразі напрацьовано законопроект, який знімає чималу кількість проблемних питань – надзвичайно високі штрафи, неможливість розпоряджатись власним пальним та змішувати різні види пального. Законопроект містить ключові зміни:

ліцензії необхідно буде отримувати виключно на стаціонарних ємності (наразі ліцензії необхідні і для пересувних)

Штраф знижуються в 100 разів – 500 тисяч грн до 5 тисяч грн за перше порушення (зберігання палива без ліцензій) і 25 тисяч – за друге порушення протягом року.

Змішування пального не буде вважатись його виробництвом, для чого необхідно отримувати окрему ліцензію.

«Антиахметівський» законопроект №5600

Як зазначив Дмитро Кохан, найбільша частина змін у ньому стосується податкового адміністрування і податку на додану вартість (ПДВ).

«Одна з норм, яка викликає велике занепокоєння агровиробників, стосується податкової застави. У разі оскарження платником донарахованих податкових зобов’язань, податкова має право без звернення до суду нараховувати податкову заставу на рухоме й нерухоме майно в обсязі донарахованих податкових зобов’язань. Податкова застава означає, що агровиробник не може розпоряджатись своїм майном і це, фактично, може призвести до зупинки підприємства. Таким чином, перевіряючий може прийти на підприємство, донарахувати сумнівні податкові зобов’...