Пільги за проїзд переведуть в грошову форму: уряд запропонував законопроект

Кабінет міністрів України схвалив проект закону щодо пільг з оплати проїзду та деяких інших пільг, що передбачає передачу повноважень органам місцевої влади та надання пільг у грошовій формі, передає кореспондент УНН.

Так, відповідне рішення було ухвалена на засіданні уряду в середу. Документ буде поданий до Верховної ради.

Деталі

У документі зазначається, що пільгові категорії громадян мають право на безоплатний проїзд у громадському транспорті без наявності відповідного посвідчення чи довідки. Пільги будуть надаватися органами місцевого самоврядування у формі грошових компенсацій.

Також повідомляється, що наразі законами України встановлено пільги з оплати проїзду та інші пільги окремим категоріям громадян (ветерани війни, ветерани військової служби, органів внутрішніх справ та інші, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, жертви нацистських переслідувань, особи з інвалідністю, батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби, реабілітовані особи, діти з багатодітних сімей).

Доповнення

В інтерв’ю засобам масової інформації Міністр соціальної політики України Марина Лазебна заявила, що міністерство планує монетизувати пільги на проїзд для українців.

Колективи Київського метрополітену та Київпастрансу звернулися до мера міста Віталія Кличка і Київської міської ради з вимогою вирішити питання “належної підтримки підприємств” — зокрема, підвищивши вартість проїзду. Метро до 21 грн, маршрутка 25.

Наразі у метро Києва та наземному комунальному громадському транспорті ціна на разову поїздку без пільг і знижок становить 8 гривень.