В Україні розпочався сезон збору жимолості

Поточного тижня на ринок України почали надходити перші оптові партії жимолості нового врожаю.

Як повідомляє EastFruit, тиждень тому садівники реалізували перші невеликі партії цієї ранньої кущової ягоди, проте погіршення погодних умов призупинило збирання.

Зазначається, що перші оптові партії жимолості надходять з тих регіонів, де площі під жимолостю поки невеликі, але клімат дозволяє виходити на ринок раніше: Закарпаття, Черкаська та Дніпропетровська області. Однак уже найближчим часом почнеться масове збирання і в Київській, Житомирській та Чернігівській областях.

Поки що виробники намагаються утримувати ціни на рівні 200 грн за кг, що навіть трохи перевищує ціни минулого року. Однак вони готові знижувати ціну реалізації, якщо надходить запит відразу на велику партію продукції.

«Оскільки в цьому році жимолость з'явилася на ринку вкрай пізно, не виключено, що сезон жимолості буде частково перетинатися з сезоном лохини та літньої малини. Також на ринку росте пропозиція суниці садової, яка також цього року доступна в великих обсягах і пізніше звичайного. А це означає, що у споживачів вибір ягід буде більшим звичайного. Та й обсяги виробництва жимолості, враховуючи дуже активне розширення площ під цією ягодою в Україні, можуть в цьому році суттєво зрости», – зауважують експерти.