Уряд почав підготовку до опалювального сезону: чого чекати українцям

Україна в процесі підготовки до нового опалювального сезону. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль відзвітував про виконану роботу і розповів про плани уряду.

Повідомляється, що Україна вже накопичила 16 мільярдів кубометрів газу в підземних сховищах, а також 1,4 млн тонн вугілля. 1 травня був завершений сезон відбору газу з підземних сховищ з запасами на рівні 15,1 млрд кубометрів.

Прем'єр-міністр України заявив:

Затвердимо сьогодні відповідний план підготовки, визначені всі деталі та відповідальні за процес підготовки. Зараз в підземних газових сховищах майже 16 млрд кубічних метрів газу, триває його закачування, щоб опалювальний сезон пройшов безперебійно і спокійно. По вугіллю - на складах майже 1,4 мільйона тонн. Особливу увагу цьому процесу потрібно приділити, щоб країна повністю була забезпечена і були зрозумілі джерела поставок.

Також Денис Шмигаль зазначив, що поставив перед Міністерством енергетики та Міністерством розвитку громад і територій завдання врегулювати до початку опалювального сезону питання заборгованостей за опалення.

Які будуть ціни на теплоВерховна Рада прийняла закон, згідно з яким уряд більше не буде регулювати ціни на газ. Відповідне розпорядження діє з 20 травня. Тепер всі теплокомуненерго, укладатимуть контракти з газопостачальними компаніями самостійно. Поки невідомо, які тарифи на газ будуть схвалені.

Раніше ми інформували, Шмигаль заявив, що економіка почала відновлюватися після коронакризи.