Укрзалізниця планує передати в оренду площі вокзалів у Полтаві

Укрзалізниця розпочинає передачу в довгострокову оренду торговельних площ залізничних вокзалів.

Упродовж літа компанія через систему "Prozorro.Продажі" планує передати в оренду понад 41,5 тис. кв. м площ 24 вокзалів. Про це повідомляє пресслужба Укрзалізниці.

За словами керівника компанії Івана Юрика, від передачі в оренду зазначених площ Укрзалізниця планує отримувати на місяць щонайменше 8,4 млн грн, а на рік — понад 100 млн грн.

"Більшість цих площ нам вже роками не приносили прибутків. Дотепер максимальний обсяг орендних площ по всіх вокзалах сукупно складав трохи більш як 9,5 тис. кв. м. Ми змінюємо цю ситуацію, адже відведені для торгівлі зони мають приносити доходи компанії, а не збитки на їх утримання. Проте в довгостроковій перспективі — підготувати 11 вокзалів до концесії", — зазначив Іван Юрик.

Передача торговельних площ вокзалів буде відбуватися через електронні аукціони в системі "Prozorro.Продажі".

У переліку міст, де будуть здавати в оренду комерційні площі залізничних вокзалів, є і Полтава. Загалом, до переліку включені такі вокзали: Козятин, Запоріжжя-1, Дніпро-Головний, Хмельницький, Суми, Біла Церква, Полтава, Тернопіль, Рівне, Фастів, Вінниця, ім.Тараса Шевченка, Чоп, Ужгород, Чернівці, Коломия, Івано-Франківськ, Одеса-Головна, Миколаїв, Львів, Жмеринка, Херсон, Київ-Пасажирський та Харків.

"Багато площ вокзалів простоювали й не використовувалися залізничниками та клієнтами. Ми проаналізували кожен куточок вокзалу та привели до ладу всі приміщення, які можуть бути віддані та цікаві орендарям", — зазначив директор філії "Вокзальна компанія" Володимир Коваль.

За словами керівника Укрзалізниці Івана Юрика, передача в оренду комерційних об’єктів вокзалів на строк від 3 років дозволить залучити надійних орендарів. Вони будуть зацікавлені інвестувати в ці об’єкти оренди, а пасажири зможуть отримати на вокзалах максимально якісні послуги.