Руслан Стефанчук: Законопроєкт «Про авторське право і суміжні права» передбачає посилення відповідальності за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності

За його словами, Парламент у співпраці з Урядом та Президентом України підтримує та зберігає національний потенціал у сфері інтелектуальної діяльності.

«У 2020 році нам вдалося успішно завершити інституційну складову реформи державної системи правової охорони інтелектуальної власності, створивши Національний орган інтелектуальної власності. На часі — удосконалення правового регулювання питань щодо здійснення та захисту особистих немайнових та майнових прав суб’єктів авторського права та суміжних прав, що є метою зареєстрованого нами законопроєкту «Про авторське право і суміжні права»», — наголосив Руслан Стефанчук.

Перший заступник Голови Верховної Ради зазначив, що законопроєктом, зокрема, пропонується посилити відповідальність за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності; закріплюються ставки розподілу розмірів справедливої винагороди між суб’єктами авторського та суміжних прав за публічне використання створених ними об’єктів авторського права та суміжних прав тощо.

«Створений нами дієвий механізм здійснення та захисту прав та інтересів правовласників об’єктів авторського права і суміжних прав має сприяти розвитку творчих, інтелектуальних та винахідницьких досягнень українців», — підкреслив Перший віцеспікер Парламенту України.

Політик подякував усім, хто долучився до напрацювання цього законопроєкту та висловив сподівання, що коло зацікавлених дедалі буде ширшим.

Джерело: Секретаріат Першого заступника Голови Верховної Ради України.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.