Кабмін почав готуватися до опалювального сезону

Урядом затверджено план заходів з підготовки до опалювального сезону 2021-2022 років за поданням Міністерства енергетики. Як повідомив прем’єр Денис Шмигаль, у плані вказано всі деталі та відповідальних за процеси з підготовки.

Він зазначив, що у підземних газових сховищах є майже 16 мільярдів кубічних метрів природного газу. Закачування триває для забезпечення безперебійного та спокійного наступного опалювального сезону. Також посадовець розповів про обсяг вугілля – його на складах майже 1,4 мільйонів тонн. Прем’єр зауважив, що цей процес вимагає особливої уваги, щоб країна була цілком забезпечена вугіллям зі зрозумілими джерелами поставок.

Окрім того, у плані прописано, що Міністерство енергетики та Міністерство регіонального розвитку зобов’язані вжити заходів в питанні врегулювати питання боргу підприємств теплоенергетики до початку опалювального сезону. Глава уряду додав, що в цьому плані – реструктуризація заборгованості стосується саме виробників теплової енергії, котрі постачають тепло і гарячу воду.

Нагадаємо, що в Офісі президента повідомили, що Володимир Зеленський під час засідання Палати місцевих влад Конгресу місцевих і регіональних влад при главі держави висловився на підтримку пропозиції про списання боргів підприємств теплокомуненерго перед НАК Нафтогаз України.

Також ми писали, що уряд вирішив не продовжувати термін дії покладання спеціальних обов’язків теплокомуненерго. Відтак, всі без винятку учасники ринку можуть купувати газ у будь-якого постачальника.