Половина валютної виручки та п’ята частина ВВП в Україні припадає на агросектор, – Лещенко

В Україні половина валютної виручки надходить від агропромисловості, 5-та частина ВВП це також агро. Тож повинно бути і профільне міністерство.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко під час відкриття 33-ї Міжнародної агропромислової виставки AGRO-2021, передає AgroPolit.

«В аграрній країні, де половина валютної виручки займає агропромисловість, в якій 5-та частина ВВП це також агро, де все концентровано в тій чи іншій мірі аграрним виробництво, повинно бути профільне міністерство. І, нарешті, сьогодні його ми вже маємо», – сказав Лещенко.

Він зауважив, що у міністерстві уже сформована команда із людей, які пліч-о-пліч із ним просували усі процеси пов’язані із земельною реформою, реформою зрошення та дренажу, а також державною підтримкою, яка спрямована на національного товаровиробника.

«Ми пишаємося тим, що в цьому році максимально концентровано направили кошти на підтримку вітчизняного сільськогосподарського машинобудування, компенсації кредитної ставки, фермерства. Для нас важливо в наступному році цю підтримку збільшити й закласти основу для того, щоб аграрний сектор в Україні динамічно розвивався», – додав міністр.