У Держстаті повідомили, за яку послугу ЖКГ українці заборгували найбільше

Статисти підрахували зростання цін на комунальні послуги та з'ясували, що тарифи подорожчали станом на кінець травня на 3,9%.  Йдеться про підвищення цін на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива.

Про це в Держстаті повідомили в середу, 9 червня. Згідно з дослідженнями, зростання цін на тарифи відбулося шляхом підвищення цін на 14,6% на природний газ.

Також у Держстаті повідомили, що ціни на транспорт зросли на 0,7%. Це сталося внаслідок подорожчання проїзду в залізничному та автодорожньому пасажирському транспорті на 3,0% і 1,7% відповідно, а також однопроцентного подорожчання палива і мастил.

На тлі подорожчання зросла і заборгованість населення перед комунальними службами. Всього в Україні "провисає" 74,3 мільярда гривень за комунальними платежами.

Так, на кінець квітня 2021 заборгованість населення зі сплати за постачання та розподіл природного газу склала 28,6 мільярда гривень, за опалення та гарячої води 25,4 мільярда гривень, за постачання та розподіл електричної енергії 7,6 мільярда гривень, за централізоване водопостачання та водовідведення 6,2 мільярда гривень, за "прибудинкову" територію 5,4 мільярда гривень та за надання послуг з вивезення побутових відходів 1,1 мільярда гривень.

За фактом складання 5 тисяч договорів з боржниками за ЖКГ про реструктуризовану заборгованість до бюджету надійшло 22,9 мільйона гривень, хоча повна сума за договорами майже вдвічі більша - 42,5 мільйона гривень.

Раніше повідомлялося, що борги за комунальні послуги можуть прирівняти до аліментів. Таким чином, боржникам можуть заборонити виїзд закордон - докладніше в матеріалі ASPI news.

Також для порівняння повідомлялося, що тарифи на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива за січень 2021 року зросли на 6%. Найбільше подорожчала електроенергія - на 36,6%.