Не тільки Косюку: податки хочуть збільшити малим і середнім агровиробникам

Нещодавно уряд вніс законопроект щодо внесення змін у податкове законодавство. Зокрема, МінФін передбачив в пакеті податкових ініціатив виключити із 4-ї групи спрощеної системи оподаткування ЄП виробників м’яса птиці та яєць. Холдинг МХП, що належить олігарху Юрію Косюку, однією із основ діяльності якої є птахівництво, прокоментував ці зміни, передає УНН.

Оцінка справедливості

У вже оприлюдненому законопроекті № 5600 містяться ознаки дискримінації, вважають в МХП.

“Вбачається різне ставлення до окремих видів с/г діяльності, в порівнянні з усією індустрією. Для цього відсутні об’єктивні та законні підстави. Більше того, такі підстави не обґрунтовуються в пояснювальній записці до законопроєкту та, найголовніше, щодо таких підстав неможливо дійти висновку з наявних публічних даних.

У даному випадку можемо говорити про наявні ознаки прямої дискримінації, які передбачені Законом України „Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні“ та відповідно до Питань проведення антидискримінаційної експертизи та громадської антидискримінаційної експертизи проектів нормативно-правових актів, затверджених Постановою КМУ від 30.01.2013 № 61”, — йдеться у заяві компанії.

Вітчизняне законодавство узагальнює все сільське господарство в одну сферу, для якої встановлений спеціальний податковий режим, що, зокрема...