На Черкащині запрацювала сонячна електростанція, яка живитиме понад 11 000 домогосподарств

Якщо на Запоріжжі запустили вітрову станцію, яка забезпечить електроенергією 170 тис. домогосподарств, то в центрі України встановили і ввели в експлуатацію  сонячну електростанцію потужністю 25 МВт.

Проект запустили  у Кам'янці (Черкаська область) і  реалізувало його  ТОВ "Чиста енергія-2011"(Scatec Ukraine), передає Енергореформа.

Наразі ПАТ "Черкасиобленерго" приєднало СЕС до своїх електромереж.

"Як оператори системи розподілу ми гарантуємо безперешкодну передачу електроенергії сонячної станції в енергосистему України нашому норвезькому інвестору, який найближчим часом запустить наступну СЕС на території області, - сказав на церемонії відкриття станції 4 червня голова правління компанії Олег Самчук. - Запуску СЕС Scatec Ukraine передувало розширення оператором системи розподілу (ОСР) відповідної трансформаторної потужності, що збільшує потенціал економічного розвитку Кам'янки та Кам'янського району».

Очікується, що СЕС вироблятиме близько 37 ГВт-год електроенергії на рік, забезпечуючи ресурсом понад 11 000 домогосподарств.

В ході реалізації проекту "Черкасиобленерго" виконало технічну реконструкцію підстанції (ПС) 150/35/10 кВ "Кам'янка" за кошти "Чиста енергія-2011" в обсязі 68 млн грн в якості плати за приєднання до електромереж. За даними компанії, при цьому кошти з тарифу на розподіл електроенергії оператором не використовувалися.

У свою чергу, Scatec Ukraine в рамках проекту побудувала дві кабельно-повітряні лінії 35 кВ від підстанції "Кам'янка" до одноіменної СЕС протяжністю 2 км.

Проект спорудження СЕС у Кам'янці вартістю 30,5 млн євро стартував у грудні 2018 року після підписання норвезьким інвестором кредитної угоди з ЄБРР.

До слова, на Миколаївщині побудують вітроелектростанцію за 18 млрд гривень.