Шмигаль про "Північний потік-2": Це зброя Кремля проти України, Європи і США

Про це він сказав у коментарі "РБК-Україна", передає Depo.ua.

За словами Шмигаля "Північний потік-2" – це "економічна зброя Кремля, яка буде використовуватися проти України, Європи і США".

"По-перше, санкції США все ще можуть бути повернуті. По-друге, ми боремося не одні. Цілий ряд європейських країн виступає проти добудови", – сказав прем'єр-міністр.

Нагадаємо, США офіційно відмовилися від санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2". 26 травня президент США Джо Байден заявив, що введення нових санкцій проти "Північного потоку-2" не має сенсу.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба здійснив дводенний робочий візит до Німеччини, де провів низку зустрічей щодо "Північного потоку-2"

Довідка: "Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км. Київ виступає проти цього проекту, адже після його запуску Росія може припинити транзитне транспортування газу через Україну в Європу. Транзит газу щорічно приносить до українського бюджету близько 3 млрд гривень.

Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік). Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).

Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.

19 січня 2021 року США ввели санкції проти судна "Фортуна", яке будує газопровід. До санкційного списку також було внесено російську компанію "Рустанкер" та танкери "Максим Горький" і "Сьєрра", які ходять під російським прапором.

24 січня російське судно-трубоукладник "Фортуна", не зважаючи на накладені на нього санкції США, продовжило прокладання газопроводу "Північний потік-2" у водах Данії.

Нині з загальної протяжності 2 460 км вже укладено понад 2 300 км трубопроводу. Залишилося завершити укладання близько 120 км у водах Данії та понад 28 км – у водах Німеччини. Раніше прогнозувалося, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" може завершитися до кінця вересня цього року.