Продаж деревини через аукціони за 2 роки додатково принесе 6 млрд грн, – Абрамовський

Завдяки продажу деревини через електронні аукціони державні лісогосподарства у І кварталі 2021 року додатково отримали 1 млрд грн, до кінця ж наступного року ця сума зросте щонайменше до 6 млрд грн.

Про це заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Екологія», передає Укрінформ.

«Отримувати деревину тепер можуть не обрані гравці, як раніше, а будь-хто, хто запропонує найвищу ціну та виконає умови договору. Тільки за І квартал державні підприємства лісової галузі отримали 1 млрд грн додаткового доходу. Думаємо, до кінця 2022 року цей показник сягне 6 млрд грн», – сказав Абрамовський.

За його словами, ці кошти йдуть, передусім, на збереження лісів, запобігання ландшафтним пожежам, а також на лісорозведення.

Міністр також повідомив, що Міндовкілля звернулося до Міністерства фінансів з пропозицією зменшити відрахування частини чистого прибутку лісових господарств до загального фонду державного бюджету.

Як повідомлялося, за даними асоціації «Біржові та електронні майданчики», у першому кварталі відбулося понад 2 600 успішних аукціонів з продажу необробленої деревини. При цьому, щомісяця частка результативних аукціонів із продажу необробленої деревини в системі «Prozorro.Продажі» зростає. Якщо восени минулого року вона ледь сягала 30%, то на початку 2021 року доходила до 50%, а в березні – до 77%.

Загалом на ринку необробленої деревини працюють 28 електронних майданчиків, які мають рівний доступ до системи. У першому кварталі 2021 року вони залучили до аукціонів майже 800 учасників, які придбали понад 1,2 млн кубометрів деревини.