Прикарпатцям на замітку: В Україні тариф на опалення може зрости на 20-40%

До наступного опалювального сезону в Україні тарифи можуть вирости на 20-40% залежно від компанії, що обслуговує.

Експерти дають такий прогноз через те, що Кабмін скасував спецзобов’язання “Нафтогазу” продавати за низькими цінами газ для теплокомуненерго, пише  Обозреватель.

Найбільше ціна на опалення залежить від вартості газу, за якою ТКЕ купують його у “Нафтогазу”. Як стверджує глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко, газ – це 80% собівартості опалення. А вартість газу, яка була закладена в тариф на опалення минулої зими, набагато менша, ніж та, що пропонують зараз. Якщо дивитися на собівартість газу, за якою затверджували тарифи раніше, то ціна була не вище ніж 5,5-6 тис. грн за тисячу кубів. А в наступному опалювальному сезоні собівартість газу для теплокомуненерго буде вищою щонайменше на 30-40%, – каже Попенко. За його словами, тариф на опалення до опалювального сезону зросте на 20-25%. Але зростання цін залежить не тільки від вартості газу, а й від самих теплокомуненерго. Таким чином найвище зростання послуг спостерігатиметься в містах, де проживає 20-50 тисяч осіб.

Найбільше зростання ціни відчують ті громадяни, які користуються централізованим опаленням, зокрема і пенсіонери. Але не менше за споживачів від зростання тарифів постраждають і самі тепловики. Чим більше зростають тарифи, тим більше людей не може собі дозволити оплачувати комуналку і тим більше накопичуються борги населення.

Поки переговори між “Нафтогазом” і тепловиками ще тривають. Але вже можна сказати напевно: наступна зима для українців, які користуються централізованим опаленням, буде непростою. Суми в платіжках можуть зрости більш ніж на тисячу гривень.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!