Російському «Газпрому» пригрозили судом за відмову від транзиту через Україну

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив про готовність Кабміну подати позов проти Росії до Стокгольмського арбітражу в разі відмови «Газпрому» від транзиту через Україну. Росіяни повинні прокачувати не менше 40 млрд кубометрів на рік через українську трубу.

Про це сказано в умовах контракту, повідомив Шмигаль, пише «РБК-Україна».

Платежі за транзит обов'язкові, навіть якщо газ фізично не буде йти по ГТС. У разі невиконання контракту Україна звернеться до арбітражу, зазначив глава Кабміну. ​​

«Ми знову підемо в арбітраж і знову будемо перемагати», - сказав він.

В «Нафтогазі» додали, що сума нового позову складе 7,2 млрд доларів. Також компанія може повернутися до відкликаних раніше претензій до росіян на 12,2 млрд доларів. Поставки газу в обхід України будуть загрожувати санкціями не тільки оператору «Північного потоку-2», а й кінцевим споживачам.

Раніше президент Туреччини Ердоган оголосив про виявлення великого родовища газу в Чорному морі буровим судном Fatih.

Міністр енергетики США Дженніфер Гренхолм назвала російський газ «найбруднішою формою природного газу на Землі» і виступила проти будівництва трубопроводу «Північний потік-2».

Момент завершення будівництва однієї з 2 ниток магістрального газопроводу (МГП) «Північний потік-2» наближається. Трубоукладальних баржа (ТУБ) «Фортуна» з 22 травня 2021 р впевнено веде будівництво фінального відрізку 2й нитки МГП «Північний потік-2» у виключній економічній зоні (ВЕЗ) Німеччини.