В Україні запрацював закон про електронні трудові книжки: до чого готуватися

З 10 червня в Україні починає діяти закон про електронні трудові книжки. Згідно з документом, запроваджується облік трудової діяльності не в паперовій, а в електронній формі.

Про це повідомили у пресслужбі Пенсійного фонду України.

"10 червня 2021 року набирає чинності Закон України від 5 лютого 2021 року № 1217-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що відомство протягом п’яти років має включити до реєстру застрахованих осіб Держреєстру загальнообов’язкового соціального страхування відсутні дані про трудову діяльність працівників на підставі відомостей, наданих страхувальниками.

У ПФУ додають, що за наявності повної інформації в реєстрі застрахованих осіб про всі періоди трудової діяльності особи, пенсію за віком буде призначено автоматично (без звернення особи) з дня, що слідує за днем досягнення пенсійного віку.

Нагадаємо:

Закон "Про облік трудової діяльності" Верховна рада у другому читанні схвалила на початку лютого. За ним, уряд повинен буде щорічно, починаючи з поточного року, інформувати Верховну раду про стан виконання документа. Водночас, українці протягом 5 років зможуть користуватися обома формами для внесення відомостей: як паперовою, так і електронною.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram та Viber Новини.LIVE.