Рейтинг компаній за обсягами сплачених податків (інфографіка)

Громадське об’єднання «Ціна держави» перерахувало податки, які сплачували компанії України.

Про це йдеться на Facebook-сторінці ГО.

«Видання „Рейтинг. Бізнес в офіційних цифрах“ щороку публікує топ-200 найбільших компаній України за сумою сплати податкових платежів за рік. Потім окремі компанії, оперуючи цим рейтингом, розповідають, скільки податків вони сплатили до бюджету. Але це не відповідає дійсності», — йдеться у повідомленні.

Чому так? Зазначається, що автори рейтингу у загальну суму сплачених податків компанії закладають відрахування як самої компанії, так і громадян (податки на працю та оплату товарів, послуг, коли компанії виступають податковим агентом).

Читайте також: «Ресурсний» законопроєкт Кабміну: які податки хочуть підвищити в Україні

Тож «Ціна держави» сформувала «канонічний» рейтинг найбільших компаній України за сумою сплати податкових платежів. У ньому розділили дві суми:

податки компаній (податок на прибуток + рентна плата + плата на землю + екологічний податок + інші податки);

податки громадян (ПДВ + акцизний податок + ПДФО + військовий збір + ЄСВ).

«До речі, автори „Рейтингу“ чомусь до загальної суми податків компаній не включили ЄСВ, він йде окремо. А ми його включили до суми податків громадян. Тому якщо ви складете податки компанії + податки громадян, то сума буде дещо відрізнятися від загальної суми „Рейтингу“», — зазначають аналітики.

Решту розрахунків можна побачити за посиланням.

Усі актуальні новини, які так чи інакше впливають на ваш гаманець, ми оперативно публікуємо у телеграм-каналі Finance_ukr. Підписуйтесь! 🤫