Апеляційний суд залишив у силі антидемпінгові мита на імпорт цементу в Україну з РФ, Білорусі та Молдови

Шостий апеляційний адміністративний суд підтвердив рішення Окружного адмінсуду Києва (ОАСК) відмовити в скасуванні антидемпінгових мит щодо імпорту цементу в Україну, встановлених Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі (МКМТ) у травні 2019 року.

Відповідне рішення суд ухвалив 9 червня, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в юридичній компанії "Ілляшев та Партнери", яка представляє інтереси третіх сторін у справі: ПрАТ "Дікергофф Цемент Україна", ПрАТ "ХайдельбергЦемент Україна", ПАТ "Подільський цемент" (CRH Ukraine), ПрАТ "Івано-Франківськцемент".

Раніше зазначалося, що холдинг "Білоруська цементна компанія" та українські імпортери його продукції ТОВ "Белбудматеріали-Україна", ТОВ "Пиломатеріали-Сервіс" і ТОВ "БК "Комфорт-Буд" у 2019 році звернулися до суду з позовом про визнання протиправним та скасування рішення МКМТ №АД-417/2019/441103 від 21 травня 2019 року. Рішення встановлює антидемпінгові мита терміном на п'ять років для імпорту клінкерів цементних і портландцементу походженням з РФ, Білорусі та Молдови. Зокрема, для продукції з Білорусі розмір мита становив 57, 03%, із РФ - 114,95%, Молдови - 94,46%.

ОАСК відмовив їм у задоволенні позову в січні цього року.