Колишню резиденцію Януковича "Сухолуччя" передали у приватні руки

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на АРМА.

"9 червня АРМА та компанія "7 днів", яка стала переможцем публічного конкурсу з відбору управителя, підписали договір управління майном готельно-ресторанного комплексу "Сухолуччя". Відтак, управитель зможе розпочати комерційне використання активу шляхом втілення запропонованої ним програми управління", – йдеться у повідомленні.

Очікуваний щомісячний дохід компанії від користування активом складає 1,16 млн грн, а прогнозований дохід державного бюджету – понад 200 тис. грн. Окрім того, компанія має вкласти у збереження і покращення комплексу майже 800 тис. грн на місяць.

Також на території комплексу має бути створено гостьові зони для відпочинку і сімейних розваг, спорудити сезонний басейн, облаштувати готельні номери та відкрити два заклади громадського харчування.

Довідка: Готельно-ресторанний комплекс "Сухолуччя" має площу у 30 тис. га. У "Сухолуччі" ще з радянських часів відпочивала та полювала номенклатура. У 1967 році це місце обрав перший секретар ЦК КПУ Володимир Щербицький.

У 2004 році туди заселився Віктор Янукович, який обіймав на той момент посаду прем'єр-міністра, а пізніше став президентом. На місці старого мисливського будинку Щербицького для Януковича звели двоповерховий дерев'яний маєток "Акація" і елітний комплекс, так званий "Острів", оточений водою. Центральним об'єктом був дерев'яний будинок – так звана "Хонка-2", подібна до легендарної "Хонки" у Межигір’ї.

Нагадаємо, після втечі у 2014 році Януковича з країни правоохоронці відкрили проти нього до 10 кримінальних проваджень.

Янукович фігурує у справах про незаконне заволодіння резиденціями "Межигір'я" та "Сухолуччя", фальсифікацію результатів голосувань за "диктаторські закони", злочини проти майданівців, численні тяжкі економічні злочини та хабар, замаскований під винагороду за авторські книжки.

4 лютого 2015 року Верховна Рада позбавила Януковича звання президента через те, що він самоусунувся від виконання своїх обов'язків і втік з країни.

4 січня 2019 року Оболонський районний суд Києва визнав Януковича винним за статтею "Державна зрада" та заочно засудив його до 13 років в'язниці. Також суддя оголосив, що сторона обвинувачення довела, що Янукович сприяв Росії у веденні агресивної війни проти України.

4 травня 2020 року Печерський районний суд міста Києва заочно заарештував екс-президента-втікача Віктора Януковича строком на два місяці у справі про узурпацію влади. Його, зокрема, звинувачують в тому, що у вересні-жовтні 2010 року він намагався незаконно збільшити обсяг своїх владних повноважень як президента України.

3 червня 2021 року суд дозволив спецрозслідування щодо Януковича.