На митниці назвали головного ворога реформи

Головною проблемою у проведенні реформи митної служби на сьогодні є медіа-війни, які ведуть проти відомства контрабандисти.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявив директор департаменту ризиків Державної митної служби Олександр Щуцький.

"Контрабанда зараз інша, вона вийшла на інший рівень. Вони не відстрілюються, як у 90-х, зараз це переросло в медіа-війни, намагаючись знищити ворога будь-якими шляхами. Тобто, певні структури, пов'язані з контрабандними схемами, яким ми "наступили на горло", намагаються таким чином зробити нас більш поступливими", - вважає Щуцький.

Він також прокоментував затримання співробітника Волинської митниці та вилучення у нього великої суми грошей. Після затримання в ЗМІ з'явилася інформація, що гроші могли призначатися центральному апарату митниці, зокрема, Щуцькому.

"Цілком очевидно, що це маячня і якихось підтверджень цьому немає і бути не може. Але я розумію, чому це підхоплює преса - ніхто не читає позитивні історії, всіх цікавить тільки негатив", - відзначає він.

Щуцький вважає, що таку інформацію поширюють контрабандисти, яким заважає його департамент.

"Митниця продовжить займатися мінімізацією ризиків, зменшенням "ручного" впливу і людського фактора, щоб у майбутньому не потрібні були департаменти ризиків, контрабанди та інші, а система сама автоматично спрацьовувала на нетипові маршрути або операції", - заявив митник.

Але через інформацію у ЗМІ Щуцький вирішив написати листа на керівника митної служби Павла Рябікіна з проханням провести службове розслідування і на час розгляду звільнити його з посади директора департаменту.

"Рябікін моє прохання підтримав і з 9 червня я тимчасово відсторонений", - зазначив він.